گریتینگ

قیمت گریتینگ 

 

گریتینگ چیست؟

 

 

گریتینگ شبکه ای از صفحات توری فلزی مشبک ( شبکه های فلزی ) میباشد که علاوه بر صنعت در طرح های شهری و ساختمان سازی نیز کاربرد بسیار دارد. این محصول به دلیل خواصی مانند مقاومت بالا ، امکان عبور نور و هوا ، زیبایی ظاهری و قیمت کمتر نسبت به گزینه های مشابه آن پرکاربردترین پوشش کف و پله کارخانه ها و ساختمان های شهری شناخته می شود.

 

 

 

 

 

علت مقاومت بالای گریتینگ چیست؟

هر مجموعه از صفحات مشبک به طور منظم و با فاصله هایی یکسان و دقیق تشکیل شده است و حالت تار و پود به خود گرفته است. همین ویژگی منجر تحمل وزن زیاد و ایمنی گریتینگ شده است. همچنین عبور نور و عدم تجمع زباله های صنعتی در کف کارخانه ها از محاسن دیگر گریتینگ میباشد.

 

 

 

 

گریتنگ ها را عموما با استفاده از تسمه یا میلگرد تولید میکنند که انواع آن به قرار زیر می باشد:

 

 

 

 

 

گریتینگ ها از لحاظ جنس o فلزی ( فولاد استیل – آلمینیوم ) o غیر فلزی ( فایبر گلاس – کامپوزیت ) که هر کدام دارای کاربرد و مزیت مخصوص به خود میباشند.

 

 

گریتنگ ها را عموما با استفاده از تسمه یا میلگرد تولید میکنند که انواع آن به قرار زیر می باشد:

 

 1. تسمه در تسمه
 2. تسمه در نیم تسمه
 3. تسمه در میلگر
 4. تسمه در چهارپهلو

 

 

 

 

البته گریتینگ تسمه در میلگرد بدلیل وزن کمتر و مقاومت یکسان با تسمه در تسمه و نیز سرعت بالای تولید این گریتینگ دارای بیشترین کاربرد در بین انواع گریتینگ شده است.

 

 

 

 

 

کاربرد گریتینگها چیست؟

 

 

 

 

 

در ابتدا گریتینگها تنها در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگرفتند اما با افزایش کارایی و سفارشی سازی و ساخت نمونه های متنوع کاربرد گریتینگ ها به مصارف شهری و ساختمانی نیز رسید، امروزه میتوان در پیاده رو های شهر نیز مشاهده شود.

از متداول ترین کاربرد این محصول که امروز بسیار شاهد رواج آن هستیم میتوان به گریتینگ های ( پله فلزی ) اشاره کرد. بدلیل کیفیت و استحکام زیاد آن و قابلیت سفارشی بودن آن که میتوان بصورت مارپیچ و مستقیم مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

برخی دیگر از کاربرد این محصول به شرح زیر می باشد:

 

 1. پوشش مخازن بزرگ پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کارخانه ها
 2. کف پوش ها در خیابان ها و جاده ها
 3. راه پله ها
 4. تهویه هوا
 5. ساخت فیلتر جریان هوا

 

 

این محصول دارای سه بخش اصلی می باشد که در زیر به شرح آن می پردازیم

 

 1. تسمه های باربر : این تسمه ها وظیفه تحمل بار را در گیریتینگ ها بر عهده دارند و بر روی ساپورت های موجود در دو طرف گیریتینگ ها قرار میگیرند و بیشترین خصوصیت آن در ارتباط با مقاومت مربوط به همین بخش از محصول می باشد.
 1. رابط ها : رابط ها را می توان از تسمه و یا نیم تسمه و همچنین میلگرد تهیه و تولید نمود که آنها وظیفه دارند از چشمه ها محافظت کرده و مانع از به هم خوردن و قوس پیدا نمودن شکل هندسی آن شوند.
 2. چشمه : چشمه به مشبندی نیز معروف است که به دو بخش اصلی میزان فاصله بین تسمه های باربر و همچنین میزان فاصله بین رابط ها تقسیم می شوند.

 

آسرون تامین کننده انواع گریتینگ های متنوع با سایز های سفارشی میباشد.

برای بهره گیری از مشاوه رایگان لطفا با ما تماس حاصل فرمائید:  88616685-021